Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Києві відбулося відкриття виставки сучасного мистецтва “Час нуль”

20 серпня 2020 року у Києві в Інституті проблем сучасного мистецтва відбулося відкриття виставки молодих українських художників випускників Школи Сучасного Мистецтва “Час нуль”. Куратори: Вікторія Бурлака та Антон Логов, координатор: Анна Луговська.

Ідея проєкту про нову точку відліку народилася ще до епідемії коронавірусу і зараз набула абсолютно нового сенсу.


Життя сучасної людини неймовірно динамічне, наслідком чого стало швидке вигорання її внутрішніх ресурсів. У невпинному пошуку «де краще», ми літаємо по життю як пташки – від одного партнера до іншого, з однієї професії – в іншу, з однієї країни – в другу, третю, десяту …

Стиль і уклад життя жадібних до нових вражень поколінь y / z – це номадизм, кочівництво. Люди прагнуть побачити, відчути, пережити якнайбільше, ні до чого особливо емоційно не прив’язуючись. Ми боїмося не змін, ми боїмося нудьги, проживаючи по безлічі життів в одному. Тяга до змін регулярно заганяє до життєвого кута, виходячи з якого, ми закономірно обнуляємо минуле і починаємо життя з чистого аркуша.

Психологи вивели навіть формулу «ліки від нудьги», мінімальних життєвих циклів, рекомендуючи кожні три / п’ять років радикально змінювати рід занять, імідж, хід думок, «картинку за вікном» і сам простір, де це вікно знаходиться – освоювати нову професію, починати новий проєкт, нове життя …

Антон Логов
Марго Рєзнік

За останні півроку сам простір попрацював за нас, організувавши всім ситуацію радикальної новизни і невизначеності. Опинившись в заручниках коронавірусу, ми на власній шкірі відчули, що таке «час нуль», і що наше життя вже ніколи не буде таким як раніше. Розмаїття виявилося більш ніж достатньо.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Паніка, страх перед загрозою життя, економічні складнощі, у деяких – крах, психологічні наслідки вимушеної ізоляції – все це в тій чи іншій мірі пережили і продовжують переживати всі. І вже якось пристосувалися до цього. Найскладніше виявилося якраз пристосуватися до неможливості за старою звичкою прогнозувати майбутнє… Де і як шукати вихід з цієї ситуації, коли ти не тільки не можеш будувати плани на майбутнє, а й в принципі не здатний контролювати теперішнє? Жити одним днем – «тільки тут і зараз»? Піти в глибокий дауншифтінг? Продовжувати якимось чином чинити опір обставинам? Кожен учасник проєкту і всі ми разом пропонуємо свою відповідь / відповіді на це аж ніяк не риторичне запитання.

Юля Савенко і Вікторія Бурлака
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

На виставці представлені роботи молодих українських худоників:

Світлана Аграновська, Ігор Бельський, Олена Бокань, Артем Гумілевський, Леся Джум, Роксоляна Добровольська, Оля Добрякова, Ольга Дрозд, Жанна Єнікєєва, Маша Іскра, Єва Іштван, Юлія Кисіль, Анна Легенька, Антон Логов, Діана Лозко, Анна Луговська, Максим Мазур, Аліка Малоног, Вадім Міков, Ольга Московченко, Євгенія Назарук, Марія Парамонова, Андрій Підлісний, Єва Поляк, Юлія По, Марго Рєзнік, Юлія Савенко, Настя Север, Ірина Терентьєва, Оксана Третьякова, Олена Харченко, Оксана Хіміч, Міла Чепрасова, В’ячеслав Шадрін, Поліна Шадріна, Ольга Шангіна, Олена Штепура, Яна Янк, ALIS LA LUNA, Y_O_V, Sign of Life, Zander Mesh.

Місце проведення: Iнститут проблем сучасного мистецтва при НАМУ, вул. Коновальця 8Д

Виставка буде відбуватися до 5 вересня 2020 року

Використані фото зі сторінки Школа Сучасного Мистецтва у Facebook

Читайте також: